Başarısızlıklara Rağmen Pozitif Bir Tutum Sergilemenin 3 Yolu

Pek çok insan “tutum” ile ilgili konuşuyor, özellikle de “şükretme tutumu” ile ilgili. O kadar normal bir sohbet konusu haline geldi ki, büyük bir ihtimalle çok az kişi bunun ne olduğu üzerinde düşünüyor. İnsanların ne kadarının günlük olarak tutumları üzerinde çalıştıklarından emin olamayız. Ancak emin olabileceğimiz bir nokta var ki, o da hayatınızı yeniden programlama konusunda, tutumun size fazlasıyla yardımcı olacağı. Şükretme tutumuna sahip olmanız ve hayatınızda sahip olduğunuz her şey için minnettar olmanız çok önemli. Buna başarısızlıklarınız da dahil.

Pekiyi insanlar önlerine çıkan engelleri yenerek nasıl başarıya ulaşacaklar? Büyük başarısızlıkları, sadece kendilerini değil, tüm dünyayı kutsayan başarılara nasıl çevirecekler? Çok basit: Seçtikleri tutum ile.

Doğru tutumu seçin.

Tavır ve tutumunuz doğru olduğunda maksimum sonuca ulaşırsınız. Doğru tutum, daha önce ulaşmadığınız yüksekliklere ulaşmanızı sağlayarak olağanüstü hayatlar ve işler ortaya çıkartır. Tıpkı bunun gibi doğru tutum, insanların içindeki en güzel yönleri de ortaya çıkartır. Bu nedenle bizim de pozitif insanlar ile iletişime geçmemiz gerekir.

Büyük bir ihtimalle içinizden, “İyi güzel diyorsunuz da, hayatımda her şey ters giderken nasıl böyle olumlu bir tutum sergileyebilirim?” diye düşünüyorsunuzdur. Her ne kadar bazen bu gerçekten de zor olsa da, en azından denemeniz için gerekli üç yöntemi sizinle paylaşalım.

1. Bilinçli bir seçim yapın.

Tutumunuz üzerinde çalışmaya dair bilinçli bir karar verin. Eğer siz değişmezseniz, etrafınızdaki hiçbir şey de değişmez. Bugün tavrınızı değiştirmeye karar verin ve bugünden itibaren sizi bu yolda ileriye götürecek insanlara hayatınızda yer vereceğinize dair kendinize söz verin.

2. Bir doğrulama kartı oluşturun.

Tutumlarınızla ilgili birer doğrulama kartı yazmak, sizin için tüm oyunu değiştirebilir. Özellikle tavrınızı ve düşünce şeklinizi yeniden programlamaya başladıysanız. Daha iyiye giden bir tutum değişikliğine bu şekilde ulaşabilirsiniz. İşte size bu kartlara birkaç örnek: “O bursu alacağım.” “Ben dürüst, sevecen ve çalışkan bir bireyim.” “Pozitif bir tutumum var. Hayatımda ne olursa olsun, hiçbir zaman üzgün ve negatif olmayacağım.” Bunlar, size başlangıç için sadece birkaç örnek. Düşünce tarzımızı değiştirerek ve yeniden programlayarak tam olarak istediğimiz tutuma kavuşabiliriz. Eğer bunu yapmazsak, tavrımızı değiştirmek ve uğradığımız başarısızlıkların altından kalkmak çok zor olabilir.

3. İyiliği görün.

Zayıf, güçsüz tutumların çoğu, bir şeye olan algınızdan kaynaklanır. Bu nedenle her şey ve herkesteki iyiliği görmeye odaklanmalısınız. Eğer olumlu olanı ararsanız, tutumunuz da bunu yansıtacaktır. Başarısızlıkta bile iyiliği ve güzelliği görmeye başladığınız zaman karşılaşacağınız değişime siz bile inanamayacaksınız.

Etiketler