Online Öğrenebileceğiniz Aranan Beceriler

Teknolojik bilginin düşük seviyede olması nedeniyle eski zamanlarda beceri edinmek ve yaymak belirli coğrafi konumlarla sınırlıydı.

Ancak birçok uygulamanın, yazılımın ve sosyal medyanın önünü açan ileri teknoloji ile beceriler ve bilgiler, kolayca yayılabilir ve erişilebilir hale geldi.

Verimli bir 2017 için ücretsiz veya küçük bir ücretle değerli beceriler ve bilgiler edinebileceğiniz sayısız internet sitesi mevcut.

Bu beceriler:

1. Web tasarım ve geliştirme

Web tasarım ve geliştirme oldukça rağbet gören becerilerden bir tanesi. Bunun sebebi küçük, orta veya geniş kapsamlı fark etmez; her şirketin ürünlerini ve hizmetlerini dünyaya internet siteleri yoluyla sergilemeye oldukça meraklı olduğu dijital dönüşüm çağında yaşıyor olmamız.

Size internet sitesi tasarlamayı ve geliştirmeyi öğretebilecek birçok site var. Bu becerileri edinerek, internet sitelerini kurmak veya güncellemek isteyen küçük, orta veya geniş kapsamlı şirkette çalışmak için layıkıyla savaşabilirsiniz.

2. İstatiksel veri analizi

İstatiksel veri analizi, şirketler, girişimciler ve öğrenciler tarafından oldukça rağbet gören bir diğer önemli beceri. Minitab, Sosyal Bilimler İstatistik Programı ve E-view sizi oldukça arzu edilen biri haline getirecek.

Bir araştırmacı olarak, istatiksel veri analiz yazılımı bilgim sayesinde sayısız kez köşeyi döndüm. Üçüncü derece kurumlarda çalışan birçok öğrenci, uzman bir veri analistine ihtiyaç duyuyor. Şirketler de aynı şekilde; özellikle pazar payları, kar ve yönetimsel kararlar konusunda yardımcı olacak diğer önemli sonuçlar için koplike yazılım gerektiğinde.

Bu veri analitik araçları online bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ölçümlemeleri ve sonuç açıklamalarını kavramakta güçlük çektiğinizde bir uzmana danışabilirsiniz.

3. Moda tasarım

İnsanların yemeğe, giyinmeye ve barınmaya her zaman ihtiyacı vardır. Bunlar hayatın üç temel ihtiyacıdır. Zenginler de fakirler de giyinmeye ihtiyaç duyar. Modanın her zaman moda olduğu çağdaş dünyada, herkes klasik ve güzel görünmek ister. Bu da moda tasarımcılarını mesleklerinde kral ve kraliçeler haline getiriyor.

Moda taslakları çizmeyi öğreten internet siteleri ve elbise tasarlamayı öğreten sayısız online video var. Bu beceriye sahip olmanın en güzel yanı, moda tasarımcıları ofislerini kurduktan sadece birkaç saat sonra müşterilerin kapılarında dolaşmaya başlaması.

Moda tasarımı futbol maçıyla eş anlamlıdır; ilk düdükten itibaren her anı heyecan doludur. Ne mi demek istiyorum? Çıraklık döneminizde bile etrafınız müşteri kaynar.

4. Makyaj

İster inanın ister inanmayın, makyaj sektörü büyük bir oranda büyüyor. Makyajın temellerini öğreten bir sürü online video var. Ivonmelda Makeova’nın CEO’su Ifeoma Agu ile yaptığım bir röportaj beni şoke etmişti. Saç stili konusunda bir uzman ancak işleri büyütmek için makyaj becerisine de ihtiyacı olduğunu hissetmiş.

Gerekli eğitimi alacak parası olmadığı için YouTube’dan birçok makyaj videosu indirmeye karar vermiş. Gerisi malum. Nitelikli hizmet sunumunun sonucunda, en çok rağbet gören makyaj sanatçılarından birisi. Unutmayın, bu beceriyi hiçbir ücret ödemeden edindi. Siz de aynısını yapabilirsiniz.

5. İş araştırması

Birçok kişi cesaret edip iş dünyasına atılır ancak çoktan iş dünyasında olanlar yatırım yapacakları başka iş alanları ararlar. Birçok şirket ve yatırımcı, yatırım yapmak için iyi araştırılmış iş fikirleri ararlar.

Bir iş araştırmacısı olarak, kendi tercihlerinize göre çalışabilirsiniz. İş fikirlerinizi satmak mı yoksa iş ortağı olmak mı istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Günün sonunda, bir bakmışsınız bir şirket zincirinin ortağısınız.

Bu beceriyi edinmek düşündüğünüz kadar zor değil. Bunu söylüyorum çünkü söz konusu araştırma olunca birçok insan ilgisiz kalıyor. Tek ihtiyacınız olan sabır, odaklanma ve kararlılık. Online makaleler ve gazeteleri okuyun veya iş araştırması konusunda videolar izleyin. Bir uzmana danışmak da iyi bir fikir olabilir.

6. Blog yazarlığı

Online bir blog sayfası oluşturmayı ve yazmayı öğrenebilirsiniz. Sistematik olarak adım adım blog oluşturma yönergelerini izleyerek, hedeflediğiniz müşterileriniz için daha fazla blog oluşturma becerisini edinebilirsiniz. Web tasarım ve geliştirme, istatiksel veri analizi, moda tasarımı, makyaj ve iş araştırması işleriniz için de blog sayfası oluşturabilirsiniz.

Günümüzün başarılı bloggerları sadece blog sayfası oluşturarak işe başladı. Gerisini anlatmaya gerek yok. Özenle başarılı bloggerların adımlarını takip ederek başarılı bloggerlar ligine siz de katılabilirsiniz.

Bir veya daha fazla online beceri edinmek size çok fazla şey kazandıracak. Büyük şirketler 2016 yılında yukarıda bahsedilen yeteneklere ve becerilere sahip elemanlar aradılar. 2017 de bundan farklı olmayacak. Verimli bir yıl geçirmek için bu becerilerden birini online öğrenin.

Richard Agu’nun Business Insider’da yayımlanan yazısından alınarak Career Talks ekibi tarafından çevrilmiştir.

Etiketler