Glassdoor’un Sıraladığı En İyi 20 Çalışan İmtiyazı ve Yan Geliri

Sınırsız tatil ve ping-pong masaları her iş yeri sorununu çözemez ancak çalışan imtiyazları ve yan gelirleri ofisteki modu değiştirmeye yardımcı olabilir.

İş sitesi Glassdoor, mükemmel yan gelirler sunan 20 şirketin listesini yayımladı. Kaliteye göre belirlenmeyen liste, çalışanların sitede paylaştığı binlerce imtiyazdan yüzlercesi gözden geçirilerek hazırlandı.

İşte mükemmel yan gelirlere sahip 20 şirketin, imtiyazlarını özetleyen bir çalışan sözüyle birlikte listesi.

1. Dört aylık ücretli babalık izni – IKEA

Mevcut bir çalışan: “Mükemmel bir ödeme, muhteşem imtiyazlar ve şirket kültürü oldukça güçlü. Bu şirkette çalıştığım yıllar içinde 5 hafta ücretli izin, bir hafta da hastalık izni aldım. Şirketin kendisi zaten soyunma odaları ve duşları, bilgisayar odaları, ibadet odaları, sadece çalışanlara özel yalnızca 3 dolara her gün farklı yemekler sunan restoranları ile büyük bir imtiyaz. Bazı bölgelerde spor salonu ve kiralık bisikletler, yeni anneler için emzirme odaları vs. var.”

2. Tesisin içinde spor salonu ve crossfit – Reebok

Mevcut pazarlama müdürü: “Şirket misyonu ve değerleri çok açık, sıklıkla konuşuluyor ve benimseniyor. Gün içinde fitness için bir saatinizin olması çok iyi. Fitness etkinliklerine katılım destekleniyor.”

3. Futbol turnuvası – Bain

Mevcut bir çalışan: “Dünyanın her yerinden çalışanların deneyimlerini paylaşmak ve yeni zorlukların üstesinden gelmek için bir araya geldiği, yerel ve global derslerle desteklenen, eski ‘Bir Bainli başka bir Bainli’nin başarısız olmasına izin vermez’ deyimine yakışır, müthiş bir takım ruhu.”

4. Cinsiyet değiştirme ameliyatı – Goldman Sachs

Mevcut bir başkan yardımcısı: “Golden Sachs insanların gelişimine ve üstün başarılı kişilere profesyonel olarak büyümeleri için fırsatlar sağlamaya içtenlikle bağlı. Bir çalışan olarak etrafınız zeki, azimli meslektaşlarla çevrili ve sizdeki en iyiyi dışarı çıkarmaya odaklı bir kültürden faydalanabilirsiniz.”

5. Stajyerler için sağlık sigortası – Facebook

Mevcut bir çalışan: “En kötüsü de o kadar çok imtiyazınız ve yan geliriniz var ki birçoğunu bilmiyorsunuz.”

6. Evcil hayvan sağlık sigortası – Scripps Health

Eski bir çalışan: “İyi imtiyazlar, özellikle bütün ihtiyaçların karşılandığı sağlık programı, çalışan imtiyazları gelecek yıl boyunca ücretsiz. Birçok ekstra imtiyazlar da mevcut; evcil hayvan sigortası, avukat yardımcı vs.”

7. Okul harcının tamamının geri ödemesi – Starbucks

Eski bir barista: “İmtiyazlar, birçok mola, size insan gibi davranıyorlar, çalışmak için muhteşem bir yer. Okul harcının geri ödemesi ve hisse senedi opsiyonu.”

8. Ebeveyn izni politikası – American Express

Mevcut bir grafik tasarımcı: “AmEx bir çalışan olarak her zaman bana iyi davrandı. Birkaç yıl önce eşimin ciddi sağlık problemleri oldu ve yöneticilerim oldukça içtenlikle, eşim iyileşene kadar tam zamanlı olarak evden çalışmama izin verdiler. İyi maaş, iyi imtiyazlar, her şeyden ötesi birlikte çalıştığım iyi insanlar.”

9. 60 dolar sağlık bursu – Eventbrite

Mevcut bir çalışan: “Eventbrite ile ilgili en sevdiğim şey, oluşturduğu ofis/çalışma kültürü. Daha önce bunun gibi bir şey deneyimlemedim. Şirket, her departmandaki çalışanlarını önemsediğini tekrar ve tekrar kanıtlıyor.”

10. %20 mağaza indirimi – Whole Foods

Eski bir yemek hazırlama ekibi üyesi: “Sıkı çalışmaya motive olduğunuz bir çalışma ortamı yaratmışlar ve bu keyifli. Çalışanlarına harika imtiyazlar veriyorlar. Üst yönetim çalışanlarının birçoğunu önemsiyor gibi görünüyor.”

11. Bedava çift kişilik bira – In-N-Out

Mevcut bir çalışan: “Zaman planlaması fazlasıyla esnek olduğu için benzer kişiliklerle çalışıyorsunuz. Bu sayede herkes birbiriyle iyi geçiniyor. Hızlı hareket ediyorsunuz, zamanın 10’da 9’unda tamamen memnun hissediyorsunuz ve çalıştığınız her gün için bedava yemek veriliyor. Harika maaş ve mükemmel imtiyazlarla oldukça tatminkar bir iş.”

12. İki dini gün programı – Deloitte

Mevcut bir çalışan: “Çalışmak için müthiş bir şirket. Deneyimli elemanların dışarıda bırakılmadığı işbirlikçi bir ortam. Ortaklar kariyer gelişiminizi aktif olarak destekliyor.”

13. SF Museum of Modern Art’a ücretsiz giriş – Gap

Mevcut bir satış danışmanı: “Çok anlayışlı amirler. Esnek saatler. Harika bir takım ve harika bir çalışma ortamı. İstediğiniz gibi giyinebileceğiniz rahat bir stil. Harika çalışan indirimi.”

14. 800 dolarlık “Formda Kal” geri ödeme programı – Microsoft

Eski bir çalışan: “En iyi şeyler 401K ve çalışan hisse senedi planı. Formda Kal seçenekleri de çok iyi. Spor salonuna gidebilir veya fitness ile alakalı aktiviteler, ekipmanlar ve diğer şeyler için 800 dolar alabilirsiniz.”

15. “Çalışma Şeklini Kendin Belirle” programı – Swiss Re

Mevcut hasar uzmanı: “Çok yönlü, destekleyici, bilgi şirketi, iyi imtiyazlar, yatay ve dikey hareketleri destekleme, iyi global fırsatlar, profesyonel, kantin yiyeceği, pazar lideri, çalışma şeklini kendin belirle.”

16. Ücretli izin paylaşımı – Amazon

Eski bir icra ortağı: “Dört bir tarafında harika imtiyazlar. Sahip olabileceğim en iyi sigorta; doktora gittikten bir ay sonra aldığım fatura hakkında endişe etmeme gerek yok. Doktora hiçbir şey ödemedim veya oğlumu sağlıklı bebek kliniğine götürdüğümde hiçbir fatura almadım.”

17. %8 denkleştirme ile 401k – USAA

Mevcut bir yazılım geliştirme uzmanı: “Çalışanlara hizmet etmek ve her yıl onların hayatlarını daha kolay hale getirmek için yenilikçi yollar bulmayı önemsedikleri harika bir kültür ve ortam. Çok iyi imtiyazlar, iş-hayat dengesi ve yanında çalışabileceğiniz muhteşem iş arkadaşları.”

18. Kişiye özel rehberlik – Southwest Airlines

Mevcut bir üst düzey yönetici: “Fark yaratma yeteneği, gelişim adına bütün fikirleri dinleyen üst düzey yöneticiler, çalışanlara gerçek bir ilgi, rakabetçi maaş, müthiş imtiyazlar, belli koşullar sağlandığında verilen primler.”

19. Araba yıkama, saç kestirme, dişçi ücretleri – Genentech

Mevcut global ürün yönetimi direktörü: “Kültürü, imtiyazları, yetenekli çalışanlarıyla çalışmak için harika bir yer. Yeterli süreçler ve araçlar. Yerel ve global olarak mevcut fırsatlar. Çeşitlilik ve kaynaştırma merkezde.”

20. Gönüllü olmak için 40 saat – Timberland

Mevcut bir çalışan: “Çalışanlar toplum hizmetine meraklı ve marka mirası ile ürünleri konusunda tutkulu. Birçok yan gelirle harika bir çalışma ortamı.”

Kaynak: Mashable.com

Etiketler